Ženy v klimakteriu a chutě na sladké

01.09.2020

Chutím na sladké jsou ženy v klimakteriu vystavovány poměrně často. Dokonce je považují za špatné. Klimakterium je období začínající kolem 45. roku života ženy. V období klimakteria je touha po sladké chuti přirozená. Podstatné je pouze usměrňovat tuto chuť těmi správnými potravinami. Jedná se o přirozeně sladké potraviny. 

Konzumace přirozeně sladkých potravin má na ženu harmonizační účinek

Přirozeně sladkou chuť lze nalézt především v obilovinách, oříšcích a semínkách, ovoci a zelenině. Vhodnými zástupci přirozeně sladké chuti rozhodně nejsou potraviny slazené cukrem nebo připravované z bílé mouky. Jejich pojídání naopak nabourává hormonální rovnováhu a vytváří závislosti na sladkém. Jsou to výživově prázdné potraviny. 

Při správně sestaveném jídelníčku ženu závislost na sladkém netrápí

Pokud má žena správně sestavený jídelníček a sladkou chuť přijímá pouze z prospěšných potravin, nebude mít se závislostí na sladkostech potíže. Ideální je začít den přirozeně sladkou snídaní. Oblíbené jsou různé obilné kaše doplněné oříšky, semínky a čerstvým ovocem. 

Jednoduchou variantou je kaše z ovesných vloček. Ty lze přes noc zalít studenou vodou, přidat lžíci živého jogurtu a nechat stát při pokojové teplotě. Ráno je jen lehce prohřát. Doplnit dalšími dvěma lžícemi živého jogurtu, ořechy a semínky (vhodné rovněž namočit přes noc), sezónním ovocem. Tato snídaně je výživná, nezatěžující a především chutná.