Lze jíst beze strachu z tloustnutí?

13.04.2021

Jak vám zní tato věta? "Jím beze strachu z toho, že budu tlustá." Beze strachu, který oživuje každá myšlenka na jídlo, pohled na plný talíř, miska s cukrovím ... Bez vnitřního konfliktu vyvěrajícího z touhy ochutnat tu dobrotu a zároveň z přesvědčení, že si to nemohu a nesmím dovolit.

Peklo, které můžete ukončit jen vy

Jste na návštěvě, sedíte u stolu, na něm talíř se zákusky. Hostitelka je milá a vybízí vás, ať ochutnáte. S díky odmítnete, usmíváte se, avšak uvnitř jste napjatá a po chvíli se začnete ošívat .. Svádíte boj s tím hlasem, který slyšíte jen vy, a který jednoznačně říká NESMÍŠ, BUDEŠ TLUSTÁ! Nějakou chvíli odoláváte, nakonec podlehnete, tak dlouho jste neměla něco dobrého .. Dobrota ve vás mizí, nestačíte si ji ani vychutnat. Pocit viny, který následuje, způsobí, že se v dalším jídle hlídáte mnohem víc ... 

Čím víc se hlídáte, tím větší chuť na odpírané jídlo máte ... Přibíráte na váze i z toho mála, co sníte. Pocity viny si vybírají svou daň. Začínáte se nenávidět za slabou vůli. 

Netušíte, že boj s jídlem pouze svojí vůlí nikdy vyhrát nemůžete!

Návrat k přirozenému přístupu k jídlu :). 

Naopak, k přirozenému přístupu k jídlu, se můžete vrátit jen s pomocí a podporou plnohodnotného jídla! A patřit k němu může i ten dort :-).

Přirozený přístup k jídlu Šárka Blatná - Lomnička, Tišnov, Kuřim, Brno