BLOG

Inspirace pro harmonizující výživu

BLOG - VÝŽIVOU K HARMONII, VÝŽIVOVÉ PORADENSTVÍ TIŠNOV, KUŘIM, BRNO
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY NA BLOGU 

Časté stoupání na váhu neuškodí, pokud číslo na přístroji neovlivní následný způsob stravování nebo postoj k vlastní osobě. Rozhodně se nevážíme v případě, že nás číslo na váze rozhodí tak, že máme celý den zkaženou náladu. Nejčastěji se váží lidé, kteří touží být ve všem dokonalí. A zbytečně se trápí každým gramem navíc. Jednoduchým...

Toužíme zhubnout a tato touha je většinou spojena s chronickým stresem. Pouhou úpravou jídelníčku si v tomto případě nepomůžeme. Chronický stres je příčinou disharmonických stavů vedoucích k nadváze a nemocem. S jeho negativními účinky se lze úspěšně vypořádat zaměřením se na několik následujících oblastí.

Chutím na sladké jsou ženy v klimakteriu vystavovány poměrně často. Dokonce je považují za špatné. Klimakterium je období začínající kolem 45. roku života ženy. V období klimakteria je touha po sladké chuti přirozená. Podstatné je pouze usměrňovat tuto chuť těmi správnými potravinami. Jedná se o přirozeně sladké potraviny.

Ano, naše tělo má opravdu schopnost znát svoji přirozenou váhu! Ovšem pouze tehdy, pokud mu do toho nevstupujeme svým rozumem, nereálnými požadavky na štíhlost a často až nebezpečnými zásahy do jídelníčku.