BLOG

Inspirace pro harmonizující výživu

BLOG - VÝŽIVOVÉ PORADENSTVÍ KUŘIM
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY NA BLOGU 

Příroda je tu pro nás po celý rok, a ten, kdo chodí ven, jen když je hezky, patrně nikdy nezažije tento výhled :). Z mlhy a bláta po kotníky, až na slunečnou louku (460 m n. m) s výhledem.

Celožitný kváskový chléb je velmi jednoduchý na přípravu a navíc se vám vždy povede. Ale jen v případě, že ho nezapomenete vytáhnout z trouby :). Stačí být doma a počítat s tím, že úkonů není mnoho, ale následují po sobě s rozpětím několika hodin. S tvarem bochníku vám pomůže pečící forma.

Průmyslově upravené potraviny mohou způsobit nejen závislost, ale také zvyšování tělesné hmotnosti. Pokud potřebujeme svou hmotnost snížit, měli bychom se jim vyhnout. Tyto potraviny obsahují pro tělo nevhodné kombinace cukrů, tuků a soli. Do průmyslově upravených potravin patří např. polotovary, sladkosti a různé slané dobroty. Naopak v...

Emoční zdraví ztrácí stále vyšší procento populace. Deprese je rozšířenější ve větší míře než nemoci srdce a rakovina. Deprese je dvakrát běžnější u žen než u mužů, a zdá se, že převažuje po porodu nebo během menopauzy. V akutním depresivním stavu si můžeme významně pomoci kvalitní stravou.

Časté stoupání na váhu neuškodí, pokud číslo na přístroji neovlivní následný způsob stravování nebo postoj k vlastní osobě. Rozhodně se nevážíme v případě, že nás číslo na váze rozhodí tak, že máme celý den zkaženou náladu. Nejčastěji se váží lidé, kteří touží být ve všem dokonalí. A zbytečně se trápí každým gramem navíc. Jednoduchým...

Toužíme zhubnout a tato touha je většinou spojena s chronickým stresem. Pouhou úpravou jídelníčku si v tomto případě nepomůžeme. Chronický stres je příčinou disharmonických stavů vedoucích k nadváze a nemocem. S jeho negativními účinky se lze úspěšně vypořádat zaměřením se na několik následujících oblastí.

Chutím na sladké jsou ženy v klimakteriu vystavovány poměrně často. Dokonce je považují za špatné. Klimakterium je období začínající kolem 45. roku života ženy. V období klimakteria je touha po sladké chuti přirozená. Podstatné je pouze usměrňovat tuto chuť těmi správnými potravinami. Jedná se o přirozeně sladké potraviny.

Ano, naše tělo má opravdu schopnost znát svoji přirozenou váhu! Ovšem pouze tehdy, pokud mu do toho nevstupujeme svým rozumem, nereálnými požadavky na štíhlost a často až nebezpečnými zásahy do jídelníčku.