BLOG

Inspirace pro harmonizující výživu

BLOG - VÝŽIVOU K HARMONII, VÝŽIVOVÉ PORADENSTVÍ TIŠNOV, KUŘIM, BRNO
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY NA BLOGU 

Jak vám zní tato věta? "Jím beze strachu z toho, že budu tlustá." Beze strachu, který oživuje každá myšlenka na jídlo, pohled na plný talíř, miska s cukrovím ... Bez vnitřního konfliktu vyvěrajícího z touhy ochutnat tu dobrotu a zároveň z přesvědčení, že si to nemohu a nesmím dovolit.

Čím začít se změnami ve výživě, aby to bylo jednoduché a efektivní? Co takhle úpravou délky stravovacího okna? Pokud je vaše okno, kdy jíte, často příliš dlouhé, nejspíš trpíte nějakým chronickým onemocněním, nadváhou či obezitou.

Jak rychle zhubnout břicho? Ptá se většina žen v období kolem menopauzy, ale nejen v něm. I žena 45+ může mít štíhlou linii. Jak ale na to? Zásadní je uvědomit si, že v tomto období má ženské tělo specifické požadavky nejen na skladbu stravy, ale i pohybové aktivity. Mnohdy je třeba přehodnotit celý dosavadní životní styl.

V lednu a dalších zimních měsících často jíme potraviny, o kterých ani netušíme, jak nám škodí. Především našim ledvinám a močovému měchýři. V emoční rovině se můžeme cítit úzkostliví a vyčerpaní. Ačkoliv jíme "zdravě", není zárukou, že se jedná o stravu vhodnou pro toto chladné roční období.

V dnešní době jsme vystavováni nadměrné negativní zátěži. Obranný tělesný systém této zátěži zpočátku odolává, ale časem se oslabí. Je-li stresorů příliš, naše nádoba jednou přeteče. Tím spíš, trpí-li tělo nedostatkem vitamínů, minerálních látek, enzymů .. Tento stav napomáhá usazování nevyloučeného odpadu v těle v podobě homotoxinů. Vzniká nadváha...

Citronové kuličky z mandlí a datlí. Delikátní chuť jim dodá citronová kůra a šťáva spolu s mořskou solí. Skvěle doplní pečené vánoční cukroví. Jakmile je však vyzkoušíte, budete tento životabudič chtít po celý rok. Pokud směs rozprostřete ve vyšší vrstvě na plech vyložený pečícím papírem, necháte ztuhnout v lednici a nakrájíte do tvarů müsli...

Příroda je tu pro nás po celý rok, a ten, kdo chodí ven, jen když je hezky, patrně nikdy nezažije tento výhled :). Z mlhy a bláta po kotníky, až na slunečnou louku (460 m n. m) s výhledem.

Celožitný kváskový chléb je velmi jednoduchý na přípravu a navíc se vám vždy povede. Ale jen v případě, že ho nezapomenete vytáhnout z trouby :). Stačí být doma a počítat s tím, že úkonů není mnoho, ale následují po sobě s rozpětím několika hodin. S tvarem bochníku vám pomůže pečící forma.

Průmyslově upravené potraviny mohou způsobit nejen závislost, ale také zvyšování tělesné hmotnosti. Pokud potřebujeme svou hmotnost snížit, měli bychom se jim vyhnout. Tyto potraviny obsahují pro tělo nevhodné kombinace cukrů, tuků a soli. Do průmyslově upravených potravin patří např. polotovary, sladkosti a různé slané dobroty. Naopak v...

Emoční zdraví ztrácí stále vyšší procento populace. Deprese je rozšířenější ve větší míře než nemoci srdce a rakovina. Deprese je dvakrát běžnější u žen než u mužů, a zdá se, že převažuje po porodu nebo během menopauzy. V akutním depresivním stavu si můžeme významně pomoci kvalitní stravou.